3D Max Animasyon Kursu Eğitimi

3D Max Animasyon Kursu Eğitimi

3d Max Animasyon Eğitimi Hakkında Ön Bilgi

3ds Max (3D Studio Max), oldukça güçlü ve çok yönlü bir 3 Boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programıdır. Mimari, Grafik Tasarım, Sinema TV veAnimasyon, Endüstriyel Tasarım gibi bir çok alanda populer hale gelmiştir ve bu sektörlerde etkin olarak kullanılmaktadır.

3Ds Max ile yapılabilecekler neredeyse sınırsızdır.  3 Boyutlu modelleme  aşamasında mimari yapılar, otomobil, uçak gibi araçlar, insan, hayvan ve animasyon karakterlerinin gerçeğe çok yakın detaylarda tasarlanması mümkündür.  Render olarak adlandırılan görselleştirme aşamasında malzeme ve aydınlatma imkanları kullanılarak, metal, cam, sıvılar, endüstriyel yollarla üretilmiş malzemeler, kürk, saç, tüy gibi organik unsurlara sahip projeler gerçeğe yakın görsellikte sunulabilir. Program, güçlü bir animasyon modülüne de sahiptir.  Kemik, kas hareketleri, karakter animasyonları ve doğa olayları 3ds Max tarafından gerçekçi şekilde yapılabilmektedir.

3ds Max tasarımın bütün süreçlerini kendi içinde barındıran bir program olduğu için, eğitimi için Windows Isletim sistemi ve bilgisayarın çalısma mantıgı bilinmesi, mause, klavye gibi ekipmanların kullanılabilmesi yeterlidir. Bununla birlikte Diğer 3 Boyutlu tasarım programlarında (Autocad, Maya vb.) bilgi sahibi olmak kullanıcıya avantaj sağlayabilir. Çok yönlü ve kreatif bir program olması nedeniyle, kullanıcının tasarım, animasyon gibi konulara ilgi duyuyor olması öğrenim sürecini kolaylaştıracaktır.

3ds Max Animasyon Eğitimine Kimler Katılmalı?

3ds Max Programı Mimar, İç Mimar, Peysaj Mimarı, Endüstriyel Tasarımcı, Grafikerler, Çizgi-Film ve Animasyon sektöründekiler başta olmak üzere bir çok meslek dalına çözüm üretir. Bu mesleklerde lisans sahibi olanlar, öğrenciler Max eğitimlerine katılabilirler. Ayrıca restorasyon/dekorasyon vb. alanlarda çalışanlar, görsel 3 Boyutlu sunumlara ihtiyaç duyan her meslek dalı 3ds Max yazılımını mesleklerinde etkin olarak kullanabilir.

3ds Max Animasyon Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

3ds Max Mimari, Endüstriyel Tasarım ve Animasyon Sektörü başta olmak üzere, bu alanlarda görev yapan, kendini geliştirmek isteyen her bireye hitap eder. Kaliteli görsel sunumları sayesinde fikir ve projeler etkileyici bir şekilde sunulabilir, bahsettiğimiz meslek dalları ve alanlarında  3ds Max bilgisine sahip olmak aranan özelliklerden biri haline gelmiştir.