Güneş koruyucu krem , cilt bakım ürünleri , doğal arı ürünleri

Bu Yaz BEE’O APICARE Cilt Bakım Ürünleri ile Keyifli ve Güvende Geçti.

Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Zekayi Kutlubay mineral çinko ve propolis içeren doğal güneş koruyucu kremleri öneriyor.

Kutlubay; “Cildi doğal içerikli ürünlerle beslemek ve korumak çok önemli. Dermatolojik olarak test edilen zararlı kimyasalları içermeyen ve cildin doğal yapısına uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Güneş koruyucu krem tercih ederken dikkat etmemiz gereken ilk koşul doğal mineral filtreye sahip olmasıdır. Uzun süre güneşe maruz kalma ile oluşabilecek kızarıklık, lekelenme ve yanıkların önüne doğal mineral filtre içeren temiz formüllerle geçebilirsiniz. Saf Anadolu propolisi, Aloe vera, doğal bitkisel yağlar ve vitaminler içeren çocuk güneş kremi, vücut güneş kremi, yüz güneş kremi ve güneş sonrası losyonundan oluşuyor. Benim de bu yaz kullandığım saf Anadolu propolisi içeren doğal güneş koruyucu ürünler cildiniz tarafından kolayca emiliyor; kimyasal filtre, paraben ve renklendirici içermediği için de güvenle kullanabiliyorsunuz. İçeriğindeki non-nano mineral çinko doğal fiziksel filtre oluşturarak güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı etkin koruma sağlıyor. Sizlerin de yaz bitmeden bu doğal ürünleri deneyimlemenizi öneririm.” Sözlerini bilimsel çalışmalarla devam ettiren Dermatoloji Uzmanı, “Güneşin zararlı ultraviyole ışınları cilt hücrelerinin yapısını bozarak kolajen gibi temel yapısal proteinlerin üretiminin engellenmesine ve cilt kanseri sürecinin başlamasına sebep olabilmektedir. Propoliste doğal olarak bulunan bir flavonoid krisinin, cildi güneşin zararlı ışınlara bağlı yaşlanmaya karşı koruma potansiyeli vardır. 2016 yılında Doğu Çin Üniversitesi’nde yürütülen in vitro koşullardaki bilimsel çalışmada, insan cilt hücrelerine ve cilt kanseri hücrelerine propolisin içeriğinde yer alan krisin verilmiştir. Çalışma sonucunda, krisinin kolajen sentezini artırarak cilt hasarını onardığı ve beraberinde güneşe bağlı yaşlanma karşıtı etki gösterdiği tespit edilmiştir. Propolisin cilt bakım ürünlerinde potansiyel güneş ışınlarına bağlı yaşlanma karşıtı aktivite gösteren bir destek olduğu bildirilmiştir.”


Dr. Ender Saraç nemlendirici bakım kremlerinin içeriğinin öneminden bahsetti.

Dr. Saraç; “Cilt bakım rutininde sıklıkla yer alan nemlendirici bakım formüllerinin doğal içeriğe sahip olması çok önemli bir konu. Doğal arı ürünleri uzun zamandır soframdan eksik olmayan BEE’O Propolis’in cilt bakım ürünleri de bir o kadar doğal içerikli ve başarılı. Şimdi BEE’O’nun yeni ürünü olan APICARE S.O.S Yoğun Bakım Kremi’ni kullanmaya başladım ve çok memnun kaldım. Saf Anadolu propolisi, ham bal, arı sütü, hyaluronik asit, zeytinyağı, mineral çinko, B5 ve E vitaminleri içeren tamamen doğal bu formül; uzmanlar tarafından analiz edilmiş ve dermatolojik olarak onaylanmış. S.O.S Yoğun Bakım Kremi, cilt bariyerini onarmaya destek oluyor ve cilde ihtiyacı olan yoğun nem bakımını sağlıyor. İhtiyaç duyduğunuz her cilt kuruluğu ve yara ile yanık gibi durumlarda cilde uygulanabilir.” diyor.

BEE’O Propolis Kurucusu ve Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı arı ürünleri içeren doğal cilt bakım ürünlerini anlatıyor.

Tanuğur; “Uzun yıllardır beslenmeme ve cilt bakım rutinime dahil ettiğim doğal arı ürünlerinin birçok faydasını gördüm. Tamamen doğal arı ürünleri içeren cilt bakım ürünlerini tercih etmemin en önemli sebebi de hem kendi cildimdeki olumlu etkilerini gözlemlemem hem de yapılan bilimsel çalışmalardan haberdar olmam. Doğal arı ürünleri olan arı sütü, ham bal, propolis ve arı zehrinin cilt üzerinde olumlu etkilerinin olduğu bilimsel çalışmalar mevcuttur. Cildin nem dengesinin ve bakımının sağlanması konusunda etkili doğal desteklerdir. Arı ürünleri alanında sıklıkla sahtecilik yapılıyor, güvenilir markalardan satın almanız kritik bir hal alıyor. Bu noktada ürünlerine güvendiğiniz, kalite ve üretim sertifikalarına sahip yerli markaları tercih etmenizi öneriyorum.” diyor.


Burcu Esmersoy, bu yazın tadını yeni BEE’O doğal güneş koruyucu formülleriyle çıkardı.

Esmersoy; “Ekranlarda olduğum için sık sık kozmetik ürünler kullanıyorum. Yapay ışıklara ve güneş ışıklarına uzun süre maruz kaldığım için de cilt sağlığıma ekstra özen göstermem gerekiyor. Cilt lekelenmeleri, kırışıklıklar ve güneş yanıklarından korunmak adına cilt bakımımda her zaman doğal ürünler kullanıyorum. Doğal bitkisel yağlar, değerli vitaminler, Aloe vera ve arı ürünleriyle cildimi beslemeye önem veriyorum. BEE’O Propolis APICARE Güneş Kremleri tam aradığım ürünlerdi.  Tamamen doğal, cilt dostu formülleriyle bu yaz güneşin tadını çıkardım. Doğal mineral filtreye sahip olması da güneş kremlerinde aradığım önemli bir özellikti. BEE’O Propolis’in doğal gıda destekleri kadar cilt bakım ürünlerini de çok sevdim, sizlere de öneriyorum.” dedi.

Çağla Şikel canlı ve bakımlı cildinin sırrını söyledi.

Şikel; “Cildimin canlı ve bakımlı olmasını evde kendi hazırladığım doğal bakım kürlerine borçluyum. BEE’O Propolis, ürünlerini severek tükettiğim güvenilir bir marka. BEE’O’nun Saf Anadolu propolisi, ham bal ve doğal bitkisel yağları buluşturduğu doğal nemlendirici bakım ürünleri sayesinde artık evde maske hazırlamama gerek kalmıyor. Bu kadar değerli ürünleri bir araya getirmekle kalmayıp el, ayak ve vücut kremi olmak üzere harika bir seri çıkarmışlar. Uzmanlar tarafından analiz edilen ve dermatolojik olarak test edilen bu formüller; kimyasal koruyucu, GDO, renklendirici ve paraben içermiyor. BEE’O APICARE Nemlendirici Bakım serisini güvenle kullanıyor ve sizlere de öneriyorum. Cildimdeki canlılığı ve pürüzsüzlüğü, arıların doğadan bizlere ulaştırdığı bu kıymetli ürünlere borçluyum diyebilirim.” dedi.